دوچرخه سوار عزیز این سایت مکانی است برای شما که می توانید آخرین اخبار گزارشات و مقالات خود را درآن قرار دهید و یا لینک سایت یا وبلاگ خود را در سایت ثبت کنید .در انجمن گفنگو نیز می توانید با دوستانتان در مورد مسائل مختلف گفتگو کنید .

Saturday 10 January 2015
توسط : iranbike

به روز رسانی قوانین ضد دوپینگ توسط فدراسیون جهان دوچرخه سواری

به گزارش خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران به نقل از اسکای اسپرت، کمیته بین‌المللی مبارزه با مواد نیروزا- وادا- قوانین سختگیرانه‌ای علیه ورزشکارانی که از مواد نیروزا استفاده می‌کنند وضع کرده و آن را از اول ژانویه 2015 به اجرا درآورد.

فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری UCI هم راستای اهداف وادا برخی قوانین خود در رابطه با انجام تست دوپینگ، میزان محرومیت دوچرخه سواران مختلف و موادی که در فهرست ممنوعه این فدارسیون قرار دارند را به روز رسانی کرد تا در تمامی رقابت‌های رسمی، بین‌المللی و داخلی دوچرخه‌سوار سال 2015 به اجرا درآیند.

فدراسیون جهانی دوچرخه‌سواری تعداد تست‌های دوپینگ که به صورت تصادفی و درد زمان‌های نامشخص از دوچرخه‌سواران به عمل می‌آید را در سال جدید میلادی افزایش می‌‌دهد، همچنین از تمامی کمیته‌های ملی مبارزه با دوپینگ در سراسر جهان خواستار آزمایش دوپینگ همه ورزشکاران را به مدت 10 سال نگهداری کنند.

این آ‍زمایش‌ها در گذشته فقط 8 سال نگهداری می‌شد.

از این پس علاوه بر جریمه و محرومیت دوچرخه‌سواری که تست دوپینگ او مثبت اعلام شده، فدراسیون دوچرخه‌سواری کشور مورد نظر هم با توضیح و جریمه روبرو می‌شود.

4 سال محرومیت برای دوچرخه‌سواران دوپینگی شامل حضور آنان در مسابقات، استفاده از امکانات ورزشی فدراسیون‌ها، به تمرین پرداختن با اعضای تیم و حضور در کلاس‌های مربیگری یا پرداختن به مربیگری می‌شود.

آن دسته از دوچرخه‌سوارانی که حاضر به انجام تست دوپینگ هم نمی‌شود با مجاز مشابهی روبه‌رو خواهند شد.


j M H:i
توسط : iranbike

توسعه رشته دوچرخه‌سواری کوهستان نقش موثری در مدال‌آوری دارد

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک، خسرو قمری شامگاه پنج‌شنبه در مجمع سالانه هیئت دوچرخه‌سواری استان مرکزی با اشاره به ظرفیت‌های منطقه‌ای و بین‌المللی که در رشته کوهستان وجود دارد، گفت: توسعه این رشته می‌تواند نقش موثری در مدال‌آوری و پرورش قهرمانان داشته باشد. وی تصریح کرد: در این استان نیز ظرفیت‌های بسیار خوبی برای گسترش رشته دوچرخه‌سواری کوهستان وجود دارد که بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها منجر به رشد بیش از پیش رشته دوچرخه‌سواری در این خطه خواهد شد. رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری با بیان اینکه توسعه رشته کوهستان حضور فعال‌تر بانوان در رشته دوچرخه‌سواری را نیز به دنبال دارد، بیان کرد: با توجه به اینکه فعالیت بانوان در رشته دوچرخه‌سواری جاده و پیست مشکلات خاص خود را به دنبال دارد، فعال‌‌سازی رشته کوهستان موجب نهادینه شدن فرهنگ دوچرخه‌سواری در بین بانوان می‌شود. قمری با تاکید بر پرهیز از نگاه جنسیتی به مقوله ورزش خاطر نشان ساخت: نگاه جنسیتی به ورزش به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست این دیدگاه در فدراسیون جایگاهی نداشته و در استان‌ها نیز نباید حاکم باشد. وی همچنین بر ضرورت برنامه‌ریزی دقیق در راستای تدوین تقویم ورزشی سال آینده توسط هیئت‌ها تاکید کرد و ادامه داد: توجه به بحث آموزش، استعدادیابی، بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود توسعه متوازن دوچرخه‌سواری در دو بخش آقایان و بانوان از مسائل مهمی است که باید در تدوین تقویم ورزشی سال آینده هیئت‌ها مد نظر قرار گیرد. رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری اظهار کرد: انتظارات کمیته ملی المپیک وزارت ورزش و جوانان از رشته دوچرخه‌سواری در کسب سهمیه‌های بالا به منظور شرکت در المپیک ریو بسیار بالا است که باید بکوشیم این انتظارات را برآورده کنیم. قمری در پایان با اشاره به برگزاری مسابقات دوچرخه سواری تور میلاد دو نور استان مرکزی تصریح کرد: برگزاری این مسابقات اگر برای استان نفعی به همراه ندارد، اما برای فدراسیون حائز اهمیت است. -


j M H:i
Wednesday 08 October 2014
توسط : iranbike

همایش دوچرخه سواری رکاب سلامتی در دارالمؤمنین تهران

به گزارش رسانه خبری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رضا دوستعلی مدیر فرهنگی هنری منطقه 14  با اشاره به آلودگی هوای پایتخت گفت: برای ارتقای سلامت فردی و ایجاد بستری برای فعالیت های جمعی و ترغیب شهروندان به ورزش های عمومی، همایش دوچرخه سواری «رکاب سلامتی» با مشارکت نهادهای فرهنگی، اجتماعی، سلامت و انتظامی منطقه برگزار می شود.
 
وی با اشاره به اینکه استفاده از دوچرخه به عنوان ورزش هوازی در کاهش ترافیک و آلودگی هوا نقش چشمگیری دارد افزود: این همایش با هدف تشویق شهروندان به استفاده از  دوچرخه، روز جمعه مطابق با میلاد امام هادی(علیه السلام) از ساعت 8 صبح برگزار می شود.
  
دوستعلی افزود:  پس از برگزاری همایش نیز از ساعت 10 صبح در محل تقاطع بزرگراه شهید محلاتی – نبرد جنوبی مراسم اختتامیه ای با حضور شهروندان و اعضای شورای فرهنگی اجتماعی منطقه برگزار می شود و  5 دستگاه دوچرخه و 40 عدد اقلام و وسایل ورزشی به قید قرعه به شرکت کنندگان اهداء خواهد شد.
  
وی در پایان گفت: انجام ویژه برنامه های حرکات نمایشی با دوچرخه های تریال،  ورزش های رزمی و برنامه های متنوع فرهنگی از دیگر برنامه های این همایش است.
  
همایش دوچرخه سواری "رکاب سلامتی" جمعه 18 مهر ساعت 8 صبح از محل تقاطع خیابان نبرد جنوبی – شهید ده حقی در منطقه چهارده آغاز می شود.


j M H:i
توسط : iranbike

منطقه22: همایش دوچرخه سواری در آبشار تهران

شهرخبر: به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 22، این همایش با همکاری پلیس راهور ناجا و میزبانی منطقه 22 در آبشار تهران برگزار شد و طی آن بیش از 500 نفر از دانشجویان، دانش آموزان و همیاران پلیس،  مسیر 6 کیلومتر حد فاصل پارکینگ شماره 3 آبشار تا دانشگاه علوم انتظامی (بصورت رفت و برگشت) را رکاب زدند.
 
این همایش با عنوان "عید تا عید" و با هدف ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه بعنوان وسیله حمل و نقل پاک در سفرهای درون شهری و توسعه و ترویج ورزش همگانی برگزار شد و طی آن حرکات نمایشی رشته دوچرخه سواری تریال و BMX ( دوچرخه سواری در سطح شیب دار ) نیز توسط تعدادی از دوچرخه سواران به اجرا در آمد.
 
در پایان این همایش بزرگ که با حضور سرتیپ سرلشکر امیری جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا ، معاون حمل و نقل و ترافیک و برخی دیگر از مسئولان منطقه 22 برگزار شده بود، 30 دستگاه دوچرخه به قید قرعه به شرکت کنندگان در این همایش اهدا شد.


j M H:i
Thursday 19 December 2013
توسط : iranbike

بالغ بر 195 کیلومتر خطوط ویژه دوچرخه سواری در تهران احداث شده است/ برای مناطق ۲۲ گانه پایتخت، شبکه خطوط دوچرخه‌

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران فضل الله اسلامی با بیان اینکه احداث مسیرهای ویژه دوچرخه سواری در تهران و فراهم آوردن امکانات و تسهیلات مورد نیاز برای شهروندان از برنامه‌های جدی مدیریت شهری است گفت: برای تمام مناطق ۲۲ گانه پایتخت، شبکه خطوط دوچرخه‌سواری تعریف شده است. وی با تاکید بر اینکه کاهش ترافیک، آلودگیهای زیست محیطی و مصرف انرژی از جمله مزایای استفاده از دوچرخه و توسعه فرهنگ دوچرخه‌سواری است، گفت: تهران نیازمند سرمایه‌گذاری برای ترویج دوچرخه‌سواری به عنوان یک مدل اصلی حمل و نقلی است و این مهم در سال جاری به صورت جدی از سوی مدیریت شهری مورد پیگیری قرار گرفته و اجرایی شده است بطوریکه طی یک مناظره 4 هزار دوچرخه خریداری شده است . نائب رئیس انجمن دوچرخه سواری سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران تصریح کرد : طی 20 روز آینده نیز از طریق مناقصه دیگری تعدادی دوچرخه دیگر برای پایتخت خریداری خواهد شد. اسلامی با تاکید بر اینکه ابتدا باید دوچرخه را در اختیار شهروندان قرار دهیم و شرایط را برای دوچرخه سواری آنها فراهم کنیم و سپس انتظار گسترش دوچرخه سواری را داشته باشیم، گفت: در این صورت و با در دسترس قرار دادن دوچرخه و فراهم کردن شرایط، شهروندان از این وسیله استقبال می‌کنند و به مرور فرهنگ دوچرخه سواری نهادینه می‌شود. وی افزود: بر اساس افق 1404 باید 100 هزار دوچرخه و هزار خانه دوچرخه در شهر تهران داشته باشیم این در حالیست که در پایان نیمه اول سال جاری 300 خانه دوچرخه و بالغ بر 7 هزار دوچرخه در پایتخت وجود دارد . نائب رئیس انجمن دوچرخه سواری سازمان ترافیک شهرداری تهران با اعلام این که اولویت نخست، احداث مسیرهای دوچرخه سواری در معابری است که شیب استاندارد دارند، گفت: در ابتدا قرار بود خطوط در معابر کانالیزه شده راه اندازی شود اما به دلیل سرعت بخشیدن به امر دوچرخه سواری در شهر مقرر شد دوچرخه از طریق خانه دوچرخه در اختیار شهروند قرار گیرد تا در معابر شهری که امکان دوچرخه سواری وجود دارد مورد استفاده قرار گیرد . اسلامی با بیان این که شورای شهر20 میلیارد تومان برای توسعه خطوط دوچرخه سواری در پایتخت در بودجه امسال شهرداری اختصاص داده است گفت : در سال گذشته حدود 80 درصد بودجه اختصاص یافته هزینه شد. وی تصریح کرد: دوچرخه به عنوان وسیله نقلیه ای بدون داشتن آلودگی هوا و آلودگی صوتی می تواند ورزش مناسبی به شمار آید. در واقع دوچرخه سواری علاوه بر اینکه می تواند برای شخص دوچرخه سوار مفید باشد می تواند به داشتن جامعه ای سالم و با نشاط کمک کند. وی با بیان اینکه استفاده از دوچرخه باید به عنوان یک مد حمل و نقلی در شهر دیده شود گفت: یکی از موضوعاتی که باید با همکاری معاونت عمران بررسی شود ساماندهی زیر ساخت های معابر برای دوچرخه سواری است ، اکنون در معابر شهری فضایی برای دوچرخه موجود نیست و این خود چالش پیش روی توسعه دوچرخه سواری است در عین حال باید معاونت عمرانی به عنوان متولی ،معابر در دست ساخت را با این مدل حمل و نقلی تطبیق دهد . وی گفت : دوچرخه وسیله ایست که در 9 ماه سال می توان از آن استفاده کرد . اسلامی یادآور شد: در شهر تهران بالغ بر 195 کیلومتر خطوط ویژه دوچرخه سواری در اختیار شهروندان قرار دارد .


j M H:i
توسط : iranbike

همايش دوچرخه سواري«هواي پاكيزه»درقم

به گزارش بی باک به نقل از شهر نيوز، ابوالفضل وفايي با اشاره به برنامه‌هاي پيش بيني شده از سوي اين سازمان در هفته حمل و نقل و ترافيك اظهار كرد: در اين هفته تلاش خواهيم كرد كه با برنامه‌هاي مختلف در راستاي اصلاح فرهنگ ترافيك و استفاده از وسايلي نظير دوچرخه به جاي خودرو براي ترددهاي درون شهري اقدامات لازم را انجام دهيم. وي بيان كرد: در همين راستا برگزاري همايش دوچرخه سواري با عنوان «هواي پاكيزه» روز جمعه ۲۹ آذر ماه برگزار مي‌شود. مدير عامل سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري قم با اشاره به اينكه عموم مردم مي‌توانند در اين همايش شركت داشته باشند خاطرنشان كرد: اين همايش از ساعت ۹ صبح از مقابل شهرداري منطقه هفت واقع در ابتداي بلوار پيامبر اعظم(س) آغاز شده و شركت كنندگان مسير هفت كيلومتري تا مسجد مقدس جمكران را ركاب خواهند زد. وي با اشاره به اينكه اين همايش با مشاركت معاونت حمل و نقل و ترافيك شهرداري قم برگزار مي‌شود خاطرنشان كرد: به افراد برتر در اين همايش هدايايي اهدا خواهد شد و به شركت كنندگان در همايش دوچرخه سواري نيز به قيد قرعه هدايايي اهدا مي‌شود.


j M H:i
توسط : iranbike

ششمين دوره رقابت هاي دوچرخه سواري قهرماني کشور آغاز مي‌شود

به گزارش گروه ورزشي باشگاه خبرنگاران، محمد عسکري گفت: استان هاي تهران، خراسان رضوي، ايلام، گيلان، فارس و قزوين براي شرکت در اين مسابقات اعلام آمادگي کرده اند. وي افزود: در مجموع 35 دوچرخه سوار جانباز و معلول در گروه ورزشکاران داراي ضايعات نخاعي و CP ( فلج مغزي) حضور دارند. عسکري گفت: ورزشکاران روز جمعه وارد تهران مي شوند و مسابقات از روز شنبه، 30 آذر در محل پيست اتومبيلراني مجموعه ورزشي آزادي آغاز مي شود. وي افزود: مسابقات در سه ماده يک کيلومتر ، 4 کيلومتر تعقيبي انفرادي و مسابقه استقامت ( 20 تا 60 کيلومتر) برگزار مي شود . عسکري گفت: اين مسابقات به منزله انتخابي تيم ملي است و در مجموعه 8 نفر براي دعوت به اردوها انتخاب مي شوند که در نهايت تيم ملي با ترکيب 4 نفر به مسابقات پاراآسيايي کره جنوبي اعزام خواهد شد. ششمين دوره رقابت هاي دوچرخه سواري قهرماني کشور از روز شنبه 30 آذر آغاز مي شود و بعدازظهر روز يکشنبه به کار خود پايان مي دهد.


j M H:i
Tuesday 19 November 2013
توسط : iranbike

ساری میزبان مسابقات لیگ دوچرخه سواری باشگاه های مازندران شد

سید تقی خدادادی ˈ روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در هشتمین دوره این مسابقات 10 تیم باشگاهی از شهرهای ساری و فریدونکنار هر کدام دو تیم، بهشهر، بابل، رامسر و تنکابن ، نوشهر و بابلسر با هم رقابت می کنند. وی افزود: در مرحله چهارم این رقابتها حدود 40دوچرخه سوار در رشته سرعت، مسافت های 200و هزارمتر ازˈ در چهار مرحله در کمربندی جنوبی ˈبلوار مرحوم سلیم بهرامیˈ ساری در را رکاب خواهند زد. دبیرهیات دوچرخه سواری مازندران اضافه کرد: مرحله گذشته این رقابتها با رقابت دوچرخه سواران در رشته 200 متر وهزار متر سرعت به میزبانی فریدونکنار برگزار شد. خدادادی تصریح کرد: تا پایان مرحله سوم این رقابتها دوچرخه سواران تیم ساری با ثبت بهترین عملکرد پیشتاز تیمی وانفرادی رشته های سرعت واستقامت هستند. وی یادآورشد: این رقابتها به منظور انتخاب ونیز آمادگی دوچرخه سواران منتخب استان برای شرکت در مسابقات کشوری که در آینده شرکت خواهند کرد، برگزار می شود.


j M H:i
توسط : iranbike

نوجوان دوچرخه سوار رفسنجانی قهرمان کشور شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رفسنجان ،محمود کمالی در جمع خبرنگاران از برگزاری مسابقات دوچرخه سواری نوجوانان کشور در هفته گذشته خبر داد واظهار کرد: این مسابقات در شهرستان نیشابور برگزار شد. وی تصریح کرد:دو تن از دوچرخه سواران رفسنجانی که عضو تیم ملی دوچرخه سواری نوجوانان نیز هستند،موفق شدند برای کشور افتخار آفرین شوند. کمالی خاطر نشان کرد:در این رقابت‌ها «علیرضا رونقی» به همراه «معین بازرگان» توانستند به ترتیب مقام‌های اول و سوم کشور در رشته استقامت و تایم تریل دست یابند.


j M H:i
توسط : iranbike

تیم خراسان جنوبی به رقابتهای دوچرخه سواری کشور اعزام شدند

ˈحمید علویˈ روز دوشنبه در گفت و گو با خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: این کاروان چهار نفره در مسابقات بزرگسالان و امید کشور که در پیست دوچرخه سواری مجموعه ورزشی آزادی تهران برگزار می شود، شرکت خواهند داشت. وی گفت: در این رقابتها که از 30 آبان ماه جاری به مدت دو روز برگزار می شود، ˈحامد حسن پورˈ، ˈمهدی صالحیˈ وˈ علی دزگیˈ و به سرپرستی ˈمسعود شریعتی فرˈ شرکت خواهند کرد. به گفته علوی: استانهای قم، گلستان، فارس، کرمانشاه و خراسان جنوبی در این رقابتها شرکت دارند


j M H:i
برو به صفحه       >>